Kurumsal Seo Şirketi Vehom’un Hikayesi

V

Vehom, kurumsal şirketlere seo, google reklam, sosyal medya, facebook reklam ve mobil uygulama yazılımı gibi dijital pazarlama konularında 2011 yılından beri profesyonel danışmanlık hizmetleri vermektedir.

Herşey minik bir iddia ile başladı. 2000’li yılların başı. Henüz ortada Google yok ve o zamanlar arama için Altavista, Süperonline ve Yahoo gibi arama motorlarını kullanıyoruz. Bazı popüler portal siteleri var ve bunlar bir çok websitesini listeliyor. Toplistler var. İnsanlar ilgilerini çekecek popüler websitelerini bu şekilde buluyorlar.

Websitesi nasıl yapılır ve sonrasında ziyaretçi artışı nasıl sağlanır merak ettim ve öğrenmeye başladım. Tabii ki öğrendiklerimi uygulamak için bir web sitesi gerekiyor. Alan adı ne olsa ne olsa diye düşünürken adım ve soyadımın olduğu alan adını aldım. Ve sonra…

Bir arkadaşım dedi ki : “Senin ismin çok uzun (15 karakter), yazması bile zor. Kim, nasıl girecek senin websitene?”

O an yaşadığım “yapamazsın!” antitetiklenmesi sonucu insanların websitelerine nasıl girdikleri konusunda araştırdım, okudum, öğrendim, sabahlara kadar kişisel websitemi her yere ekledim. Arama motorlarında ilk sıralara çıkmak için ne gerekiyorsa yaptım. Sonuç olarak çoğu popüler içerik için kişisel websiteme girmeye başladılar. Toplistlerde ilk sıralarda yer alıyor, arama motorlarında Türkiye’deki en popüler anahtar kelimelerde ilk sıralarda çıkıyordum. Henüz Türkiye’de ADSL bağlantısı yok iken çevirmeli ağlarla bağlanan insanlarla günlük trafiğim 4000 civarında idi. O günlerdeki toplam internet kullanımını göz önünde bulundurunca bu harika bir rakamdı.

Başardım! Yapabileceğimi kendime ve arkadaşıma ispatladım.

Vehom, 2011 yılı 26 Temmuz günü (aynı zamanda doğum günüm) İstanbul Şişli Merkez Mahallesi’nde bir apartman dairesinin bahçe katında oldukça kısıtlı bir bütçe ile kuruldu. Şimdi ise bir plaza katındayız. O Google’sız yıllardan günümüze sayısız websitesinin aynı yollardan giderek aynı başarıya ulaşması için kurumsal danışmanlık hizmetleri veriyoruz. Başkalarının da başarması için.

Sıra sizde…

Oğuz Kağan Aslan

Endüstri Mühendisi & SEO Uzmanı

Vehom İnternet Hizmetleri ve Danışmanlık LTD. ŞTİ.

Doğru İş için Doğru İnsanlar

En iyi şirketler işinde en iyi insanlarla çalışır. Başarısı yıllar içinde kanıtlanmış sistematik Vehom yaklaşımı ile işinizi büyütün.