Sorun mu var? Birlikte çözelim.

Yerinde teknik destek ile zamandan ve paradan tasarruf edin. Uzaktan destek servisimiz ile bir telefon ile bilgisayarınız ile ilgili sorunlara anında çözüm getirelim.

Sözleşmeli Teknik Destek

Sözleşme: Müşterimiz ile Vehom arasında devam edecek olan hizmetlerin nasıl yürütüleceği, hangi kriterlerde olacağı, müdahele ve sorun çözüm süreleri, periyodik bakım dönemleri, kapsam içinde yer alan hizmetler, ürünler, yükümlülükler ve hizmet sürelerini içeren maddelerin yer aldığı sözleşmelerdir.

Sözleşmeli müşterilerimiz, ürün temininde daha avantajlı fiyat ve hizmet alımında öncelik haklarına sahiptir. Farklı yerlerden almış olduğu donanımlar içinde destek hizmeti alabilmektedir.

Sözleşme de yer alan kriterler müşterimiz ile karşılıklı görüşülüp mutabakat sağlanarak tespit edilir. Müşterinin ihtiyacı doğrultusunda sözleşme maddeleri esnetilerek imza edilir. Sözleşme türleri tamamen müşterilerimizin ihtiyacına göre karşılıklı görüşülerek oluşturulmaktadır.

Bütün sözleşmelerimiz parça hariç ve parça dahil olarak uygulanabilir.

Teknik Destek Sözleşmesi

  • Parça hariç bakım sözleşmesi
  • Parça dahil bakım sözleşmesi
  • Yazılım destek sözleşmesi
  • Telefon bazlı teknik destek sözleşmesi

Hizmet kapsamının sözleşme ile belirlenmesinde birçok avantaj oluşmaktadır. Özellikle fiyat performansının çok önemli olduğu günümüz ekonomi şartlarında karşılanabilir bir maliyetle hizmet alma olanağı sağlanmış olur. Tek bir çağrı merkezi ile tüm İstanbul çapında hizmet almak, yedek parça garantisi ve uzman kadrolar ile destek hizmetlerine sahip olmak, zamanı en iyi şekilde kullanarak çözüme ulaşma olanağı sağlar.

Parça Hariç Bakım Sözleşmesi

Bu sözleşme kapsamında belli periyotlarda koruyucu bakım denetiminin yapılması, parça bedeli müşteri tarafından karşılanmak koşulu ile, oluşacak arızaların sözleşme ile belirlenen sürelerde müdahale ve çözüm sürelerinde onarılmasını içerir. PC, Server, Yazıcı ve Network cihazları bu sözleşme kapsamına girebilir. Bu kapsamda; sistemlerin çalıştığı ortamlara göre 2-3-4-6 ayda bir periyodik iç ve dış bakım yapılır. ( Normal şartlar altında 3 ayda bir bakım tavsiye edilmektedir)

  • Sistemde virüs kontrolu yapılır.
  • CdRom sürücüleri, Printer kafa ayarları gibi mekanik bakım yapılır.
  • Diskte oluşabilecek bad sektörler kontrol edilir. Bad sektör sayısı yeterli seviyeye indirilemiyor ise kullanıcıyı en kısa zamanda diskini değiştirmesi yazılı olarak uyarılır. Böylece kullanıcı için, gereğinde sistemden çok daha fazla değeri olan datalarının kaybolması engellenir.
  • Sistem dosyalarında sistemin genel perfomansını olumsuz etkileyen komutlar kullanıcının denetiminde düzeltilir.
  • Periyodik bakım haricinde oluşabilecek arızalara önce makinanın yerinde, onarılamıyor ise onarım merkezinde müdahale edilir. Arızanın giderilmesi sürecinde parça kullanılmadan yapılan onarımlarda servis ücreti dahil herhangi bir ücret alınmaz. Parça kullanılarak giderilen arızalarda ise kullanıcının ( ürün ve fiyat ) onayı alınarak parça değiştirilir.

Parçasız teknik bakım anlaşmasında fiyatı etkileyen faktörler; periyodik bakım sıklığı, arızalı makinalara yerinde/onarım merkezinde müdahale, arızaya müdahale süresi ve çözüm süresi olarak sıralanabilir. Makinaların marka ve modelleri fiyatı etkilemez, ancak makina sayısı ve lokasyonları fiyatı etkilemektedir. Parçalı bakım anlaşmasına göre daha ucuz olmasına rağmen, parça değişimi gereken hasarlarda bu parçaların satın alınması özellikle kamu kuruluşlarındaki prosedür çokluğundan dolayı zaman alması dezavantaj olarak karşımıza çıkmaktadır.

Parça Dahil Bakım Sözleşmesi

Bu sözleşme kapsamında parça hariç bakım sözleşmesine ilave olarak hizmet verilen kullanıcının cihazlarına yönelik yedek parça riskini de üstlenerek oluşacak hasarlardan kullanıcının etkilenmesini önleyerek, kesintisiz çalışmayı sağlar. PC, Server, Yazıcı ve Network cihazları sözleşme kapsamına girebilir.

Yazılım Teknik Destek

Bu sözleşme PC ve Server üzerinde Lisanslı olarak bulunan işletim, iletişim sistemi ve uygulamalara (özel uygulamalar hariç) verilen desteği kapsar. PC üzerindeki MS Office, emülasyon, virüs uygulamaları ile Microsoft BackOffice ürünlerinin Client uygulamaları, Server işletim sistemi ve BackOffice uygulamalarının sürekliliğini sağlamaya yönelik çalışmadır.

Telefon Bazlı Teknik Destek

Bu sözleşme ile oluşan arızalara hizmet sağlama garantisi verilir, fakat çözüm garantisi verilmez. Her bir hizmet türü için saat bedeli sözleşme ile belirlenir.

Bu tür nedenler ve buna benzer birçok neden bizi aramanızı gerektirebilir. Bizimle iletişime geçmek için iletişim sayfamızı kullanabilir veya uygun ise Canlı Destek panelinden anında bilgi alabilirsiniz. İsterseniz bize mesaj göndererek sizinle irtibata geçmemizi isteyebilirisiniz.