Sıkça Sorulan Sorular

/Sıkça Sorulan Sorular
Sıkça Sorulan Sorular2017-08-26T00:04:54+00:00

Sıkça sorulan sorular ve cevapları buraya eklenecektir. Öğrenmek istediğiniz her konuda sayfanın altında bulunan form vasıtasıyla soru sorabilirsiniz. Soru sorabilmek için öncelikle Vehom anasayfasında bulunan kayıt formunu doldurmanız gerekmektedir.

Ortalama soru cevaplanma süresi : 10 saat

Son Güncelleme: 26 Ağustos 2017

Kişisel bilgilerim gizli mi kalıyor?2017-08-23T14:04:54+00:00

Vehom sana özel görevler oluşturulması amacıyla düzenli aralıklarla görev öncesi sorular cevaplamanı isteyecektir. Bu cevapların her birinin sana özel kişisel bilgilerin olduğunun farkındayız ve bu bilgilerin paylaşılmaması, gizli kalmasını en az senin kadar önemsiyoruz.

Özel bilgilerinin korunması konusunu ciddiye alıyor ve bu konuda kendinizi güvende hissetmeni istiyoruz.

Kaydedilen tüm bilgiler Vehom Veri Güvenliği (VVG) sistemi içerisinde 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu‘na uygun olarak saklanır.

  • Veriler reklam,pazarlama ve benzeri sebeplerle asla başka şirketler veya kişiler ile paylaşılmaz.
  • Vehom’daki kişisel bilgilerin diğer Vehom üyeleri tarafından görüntülenemez, aynı şekilde sen de başka Vehom üyesinin bilgilerini görüntüleyemezsin.
  • Veriler sadece kişiye özel görevler oluşturulması amacıyla kullanılır.

Veri sorumlusu : Vehom İnternet Hizmetleri ve Danışmanlık Ltd. Şti.

Kayıt oldum ama mesaj gelmedi ne yapmam gerekiyor?2017-08-17T23:49:56+00:00

Hiçbirşey yapman gerekmiyor. Mesaj doğru anda gelecek ve sana ilk görevin iletilecek. Sonrasında her görevi tamamladıkça Vehom seni ne yapman gerektiği konusunda yönlendirecek. Sisteme güven. Unutma, sabır da geliştirilmesi gereken bir özelliğimiz. Hayatımızdaki herşey tam olması gereken doğru anda gerçekleşir.

Vehom sistemi beni nasıl tanıyıp bana özel görevler üretecek?2017-08-17T23:38:52+00:00

Kayıt olduktan sonra mesajlarla sistem seni yönlendirecek. Verilen görevlerin içerisinde seni daha yakından tanımak için bilgi girişi yapabileceğin tanışma formları veya soru-cevap görevleri de olacak. Buralarda verdiğin cevaplara göre Vehom sana verilmesi gereken görevleri önceliklendirecek. Verilmemesi gereken görevleri kaldıracak ve bunlarla hiç karşılaşmayacaksın. Bir süre sonra tüm görevlerin sana özel üretildiğini hissetmeye başlayacaksın ve bu uzun yıllar sürecek yolcuğumuzda adım adım ilerleyerek varmak istediğimiz noktaya ulaşacağız.

Vehom’un amacı nedir?2017-08-26T00:01:15+00:00

Vehom’un amacı bireylerden başlayarak dünyayı daha iyi bir yer haline dönüştürmektir. Her birey kendisinin daha iyi versiyonuna doğru yol katettikçe onu çevreleyen dünyayı da iyileştirecektir. Hedefimiz : Seni daha iyi bir “SEN” yapmak.

Kayıt esnasında niçin cep numaramı alıyorsunuz?2017-07-29T13:21:34+00:00

Vehom sistemi kişiye özel çalışıyor ve sizi daha iyi bir seviyeye taşıyacak görevler veriyor. Bu görevler herkesin sadece kendisine yakın hissettiği kişilerle iletişim kurduğu Whatsapp uygulaması aracılığıyla iletiliyor. Vehom arkadaşınız kadar yakın ve yıllar sürecek bir deneyimdir.

Görevler bana nasıl iletilecek?2017-07-27T16:33:38+00:00

Vehom İletişim Sistemi (VİS) sisteme kayıt olmanızın ardından sizinle iletişime geçer. SMS yolu ile size gönderilen numarayı cep telefonunuza Vehom olarak kayıt etmeniz istenir. VİS bu aşamadan sonra Whatsapp uygulaması aracılığıyla görevlerinizi ve tüm detayları size gönderir.

Nasıl Vehom hesabı oluştururum?2017-08-26T00:02:02+00:00

Bir Vehom hesabı oluşturmak için:

  1. https://www.vehom.com/profile/register adresine gidin.
  2. Kullanıcı adınızı, e-posta adresinizi, cep telefonu numaranızı ve şifrenizi girin.
  3. Kayıt’a tıklayın.
  4. Hesabınızı oluşturmayı tamamlamak için e-posta adresinizi veya cep telefonu numaranızı onaylamanız gerekir.

Zaten bir Vehom hesabınız varsa, hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Not: Vehom hesabı oluşturabilmek için en az 13 yaşında olmalısınız.

Vehom kelime anlamı nedir?2017-07-22T23:03:50+00:00

Temel olarak Vehom kelimesinin herhangi bir dilde bir anlamı yok. Bu kelimeyi biz ürettik diyebiliriz. Özellikle herhangi bir dilde anlamı olmamasına dikkat edildi. Anlamını ait olduğu şey ile kazanmasını istedik. Şöyle açıklayalım. Yüzyıllar öncesine gidelim insanların henüz kelimeler ile konuşmadıkları döneme. Bu dönemde sesler var ve hiçbir kelimenin anlamı yok. Anne kelimesinin ilk çıktığı anı düşünelim. Anne diye bir kavram var ve herkesin annesi var fakat bu kavramın karşılığı olan bir kelime henüz yok. Birisi anne demiş çocuğu olan kadına ve kelime anlam kazanmaya başlamış. Kelimeler böyle oluşuyor ve biz de anlamsız bir kelimeye anlam yüklemeye çalışıyoruz. Google kelimesi de sayısal bir anlamı olsa da hayatımıza yeni giren bir kelime ve hayatımızın bir parçası olarak anlam kazandı.  Umuyoruz ki Vehom kelimesi de bu şekilde anlam kazanacak.

Şu an için önemli olan kelimenin anlamından çok, anlamını taşıdığı sistemin anlaşılabilmesi.

Görevleri yapmamın bana ne faydası var?2017-07-22T23:14:50+00:00

Görevler tamamlandığında GP olarak adlandırdığımız bir görev puanı kazanırsınız. Görev puanlarınız arttıkça Vehom size farklı fırsatlar ve faydalar sunacaktır. Puan sistemi sayfasından ayrıntılara ulaşabilirsiniz.

Görevler sizi bireysel olarak maddi, fiziki, düşünsel, ruhsal, ilişkisel açıdan geliştirmek ve daha iyi bir noktaya taşımak amacıyla oluşturulur. Bireysel faydanın dışında çevrenizdeki topluma fayda sağlamanın, ailenizdeki bireylere olumlu katkılarını görmenin de mutluluğunu hissedeceksiniz.

“İnsanı sonraki versiyonuna ulaştıran yol” ne anlama geliyor?2017-07-22T22:30:29+00:00

“İnsanı sonraki versiyonuna ulaştıran yol” kavramı size çok mekanik gelebilir. Bu kavram endüstri mühendisliği bakış açısıyla sayısal bir mantık düzleminde olaylara yaklaşımımızdan kaynaklanıyor. Burada konunun insan ile ilgili olduğunu, katılımcı eğer yolu yani görevleri takip ederse yolun ilerisinde şu an bulunduğu konumdan (sağlık, para durumu, mutluluk, başarı, kariyer, aile hayatı gibi) daha bir konuma yükseleceğini anlatmak istiyoruz. Şu an bulunduğumuz durumu versiyonlarsak Vehom yolculuğunda ilerledikçe versiyonumuz yükselecek. İnsanlık tarihinin ilk zamanlarındaki arkaik toplumdan şu anki entellektüel seviyeye ulaşmış insanlar gibi düşünebilirsiniz.

Görevi bana verilmeden daha önce gerçekleştirdiysem ne olur?2017-07-22T22:23:11+00:00

Görev verilmeden önce o görevin verilip verilmeyeceğine karar verecek bir bilgi alma sorusu sorulur ve görevler bu sorulara verilen cevaplar dahilinde dağıtılır. Daha önceden yapılmış bir görev kullanıcıya verilmez. Görevlerde ispat gerekliliği vardır, tamamlanan görev ilgili sayfada bulunan ispat yöntemi ile sipatlanır ve puan (GP) kazanılır.

Görev yapılmaz ise ne olur?2017-07-22T23:15:07+00:00

Verilen görev yapılmaz ise sonraki görevi alamazsınız. Vehom’daki yolculuğunuz durmuş olur. Vehom’un hayatınıza sağladığı faydalardan mahrum kalmamak ve bir sonraki görevi almak için elinizdeki görevi tamamlamanız gerekir. Bir ceza sistemi bulunmamaktadır dolayısıyla görevi geç yapmanız veya yapmamanız sistemde daha önceden birikmiş olan görev puanlarınızı (GP) etkilemez.

Vehom’a üye olmak ücretli mi?2017-08-26T00:02:20+00:00

Vehom’a üye olmak ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.  Henüz bu muhteşem topluluğa katılmadıysanız yeni hayatınıza kayıt sayfasında başlayabilirsiniz.

Siz de fikrinizi belirtin