Sık Sorulan Sorular

/Sık Sorulan Sorular
Sık Sorulan Sorular 2017-01-01T14:13:39+00:00
Görevler bana nasıl iletilecek? 2017-07-27T16:33:38+00:00

Vehom İletişim Sistemi (VİS) sisteme kayıt olmanızın ardından sizinle iletişime geçer. SMS yolu ile size gönderilen numarayı cep telefonunuza Vehom olarak kayıt etmeniz istenir. VİS bu aşamadan sonra Whatsapp uygulaması aracılığıyla görevlerinizi ve tüm detayları size gönderir.

Nasıl Vehom hesabı oluştururum? 2017-07-22T23:26:45+00:00

Bir Vehom hesabı oluşturmak için:

  1. https://www.vehom.com/profile/register adresine gidin.
  2. Kullanıcı adınızı, e-posta adresinizi, cep telefonu numaranızı ve şifrenizi girin.
  3. Kayıt’a tıklayın.
  4. Hesabınızı oluşturmayı tamamlamak için e-posta adresinizi veya cep telefonu numaranızı onaylamanız gerekir.

Zaten bir Vehom hesabınız varsa, hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Not: Vehom hesabı oluşturabilmek için en az 13 yaşında olmalısınız.

Vehom kelime anlamı nedir? 2017-07-22T23:03:50+00:00

Temel olarak Vehom kelimesinin herhangi bir dilde bir anlamı yok. Bu kelimeyi biz ürettik diyebiliriz. Özellikle herhangi bir dilde anlamı olmamasına dikkat edildi. Anlamını ait olduğu şey ile kazanmasını istedik. Şöyle açıklayalım. Yüzyıllar öncesine gidelim insanların henüz kelimeler ile konuşmadıkları döneme. Bu dönemde sesler var ve hiçbir kelimenin anlamı yok. Anne kelimesinin ilk çıktığı anı düşünelim. Anne diye bir kavram var ve herkesin annesi var fakat bu kavramın karşılığı olan bir kelime henüz yok. Birisi anne demiş çocuğu olan kadına ve kelime anlam kazanmaya başlamış. Kelimeler böyle oluşuyor ve biz de anlamsız bir kelimeye anlam yüklemeye çalışıyoruz. Google kelimesi de sayısal bir anlamı olsa da hayatımıza yeni giren bir kelime ve hayatımızın bir parçası olarak anlam kazandı.  Umuyoruz ki Vehom kelimesi de bu şekilde anlam kazanacak.

Şu an için önemli olan kelimenin anlamından çok, anlamını taşıdığı sistemin anlaşılabilmesi.

Görevleri yapmamın bana ne faydası var? 2017-07-22T23:14:50+00:00

Görevler tamamlandığında GP olarak adlandırdığımız bir görev puanı kazanırsınız. Görev puanlarınız arttıkça Vehom size farklı fırsatlar ve faydalar sunacaktır. Puan sistemi sayfasından ayrıntılara ulaşabilirsiniz.

Görevler sizi bireysel olarak maddi, fiziki, düşünsel, ruhsal, ilişkisel açıdan geliştirmek ve daha iyi bir noktaya taşımak amacıyla oluşturulur. Bireysel faydanın dışında çevrenizdeki topluma fayda sağlamanın, ailenizdeki bireylere olumlu katkılarını görmenin de mutluluğunu hissedeceksiniz.

“İnsanı sonraki versiyonuna ulaştıran yol” ne anlama geliyor? 2017-07-22T22:30:29+00:00

“İnsanı sonraki versiyonuna ulaştıran yol” kavramı size çok mekanik gelebilir. Bu kavram endüstri mühendisliği bakış açısıyla sayısal bir mantık düzleminde olaylara yaklaşımımızdan kaynaklanıyor. Burada konunun insan ile ilgili olduğunu, katılımcı eğer yolu yani görevleri takip ederse yolun ilerisinde şu an bulunduğu konumdan (sağlık, para durumu, mutluluk, başarı, kariyer, aile hayatı gibi) daha bir konuma yükseleceğini anlatmak istiyoruz. Şu an bulunduğumuz durumu versiyonlarsak Vehom yolculuğunda ilerledikçe versiyonumuz yükselecek. İnsanlık tarihinin ilk zamanlarındaki arkaik toplumdan şu anki entellektüel seviyeye ulaşmış insanlar gibi düşünebilirsiniz.

Görevi bana verilmeden daha önce gerçekleştirdiysem ne olur? 2017-07-22T22:23:11+00:00

Görev verilmeden önce o görevin verilip verilmeyeceğine karar verecek bir bilgi alma sorusu sorulur ve görevler bu sorulara verilen cevaplar dahilinde dağıtılır. Daha önceden yapılmış bir görev kullanıcıya verilmez. Görevlerde ispat gerekliliği vardır, tamamlanan görev ilgili sayfada bulunan ispat yöntemi ile sipatlanır ve puan (GP) kazanılır.

Görev yapılmaz ise ne olur? 2017-07-22T23:15:07+00:00

Verilen görev yapılmaz ise sonraki görevi alamazsınız. Vehom’daki yolculuğunuz durmuş olur. Vehom’un hayatınıza sağladığı faydalardan mahrum kalmamak ve bir sonraki görevi almak için elinizdeki görevi tamamlamanız gerekir. Bir ceza sistemi bulunmamaktadır dolayısıyla görevi geç yapmanız veya yapmamanız sistemde daha önceden birikmiş olan görev puanlarınızı (GP) etkilemez.

Vehom’a üye olmak ücretli mi? 2017-07-22T23:15:23+00:00

Vehom’a üye olmak ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.  Henüz bu muhteşem topluluğa katılmadıysanız yeni hayatınıza kayıt sayfasında başlayabilirsiniz.