Puan Sistemi

/Puan Sistemi
Puan Sistemi2017-07-24T16:25:00+00:00

Vehom Puanı (VP)

Vehom topluluğu üyeleri yolculukları sırasında merdiven basamakları olarak adlandırdığımız seviye sisteminde üst basamaklara çıkarlar. Hangi basamakta olduğunuz puan sisteminde Vehom Puanı (VP) ile belirlenir. Kazanılan puanlar Vehom topluluğu bireylerinin hayatlarına olumlu katkılar sağlayacak faydalara dönüştürülür.

VP hesaplamasına etki eden faktörler ve alt puan türleri aşağıda listelenmiştir.

Görev Puanı (GP)

Her görev tamamlandığında GP kazanılır. Görevden kazanılacak GP ilgili görev sayfasında belirtilir. GP eklenmesi için görevin tamamlanmasının ardından yine görev sayfasında belirtilen ispat yöntemi ile mutlaka ispatlanması gerekir. VP hesaplamasındaki ağırlığı %60’dır.

Katkı Puanı (KP)

Vehom sisteminin iyileştirilmesine yönelik tüm katkılar karşılığı verilir. Vehom.com websitesindeki herhangi bir sayfadaki düzenleme önerisi veya sayfa içeriğine ekleme yapılması katkı olarak değerlendirilir. iyileştirme önerileri ilgili sayfanın altındaki form ile gönderilir. İyileştirmeler karar vericiler tarafından onaylandığı takdirde KP eklenir.  Sadece puan kazanma amaçlı katkıların sınırlanması amacıyla haftada en fazla 5 KP kazanılabilir.  VP hesaplamasındaki ağırlığı %20’dir.

Sadakat Puanı (SP)

Vehom’a kayıt olduğunuz tarihten şu ana kadar geçen zamana göre hesaplanır. Sistem içerisinde ne kadar uzun süre kalınırsa SP o kadar artar. VP hesaplamasındaki ağırlığı %10’dur.

Aktiflik Puanı (AP)

Sistem içerisinde geçirilen toplam aktif gün sayısına göre hesaplanır. VP hesaplamasındaki ağırlığı %10’dur.

VP Hesaplama

VP = ( ( GP × 60 ) + ( KP × 20 ) + ( SP × 10 ) + ( AP × 10 ) ) ÷ 100

Örnek Hesaplama

Örneğin görev puanı 26, katkı puanı 17, sadakat puanı 78, aktiflik puanı 56 olan bir Vehom üyesinin toplam Vehom Puanı (VP) aşağıdaki gibi ağırlıklandırılarak hesaplanır.

( ( 26 × 60 ) + (17 × 20 ) + (78 × 10 ) + ( 56 × 10 ) ) ÷ 100 = 32.4 VP puanı kazanmıştır.


Aşağıda listelenmiş olan faydaların tamamı yeterli puan toplamış Vehom üyeleri için ücretsizdir.

  • Doktor Muayenesi
  • Vehom Buluşmalarına Katılım
  • Ücretsiz Premium Spotify Üyeliği
  • Gıda Desteği
  • Konser Bileti
  • Diyetisyen Görüşmesi
  • Evcil Hayvan Veteriner Kontrolü
  • Avukat ile Hukuk Danışmanlığı

Vehom üyesi puan kazandıkça, mevcut puanı (VP) , Vehom seviyesi, puan sistemindeki değişilikler ile ilgili düzenli olarak bilgilendirilir.

Puan sistemi ile ilgili yapılabilecek iyileştirme önerilerinizi veya yeterli puan toplamış üyelere sağlanabilecek faydalara eklemek istediklerinizi aşağıdaki form vasıtası ile iletebilirsiniz. Öncelikle kayıt olmalısınız.

Son Güncelleme: 24 Temmuz 2017

Siz de fikrinizi belirtin