Web Site Hızlandırma

//Web Site Hızlandırma

Web Site Hızlandırma

57

Açıklama

Web sayfalarınızın tüm cihazlarda daha hızlı olmasını sağlayın.

Global hız ölçme sitelerinde website hız puanınız yüzde 90’ın üzerine çıkarılır.

Yapılacak İşlemler

Detaylı Analiz

Öncelikle sitenizi tüm hız uygulamalarında ve kendi yöntemlerim ile test edilir.

Sunucu Önbellekleme

Dosyaların sunucunun başlatılması sırasında belleğe yüklenmesi ile ilgilenir. Böylece dosyalara erişim zamanını kısaltabilir, sıkça erişilen dosyaların dosya tanıtıcılarını kaydedebilir, her istekte diske gitme ihtiyacını ortadan kaldırır. İçerikler formatlara göre (ico, pdf, flv, jpg, jpeg, png, gif, js, css, swf, x-htm, css, xml, js,woff, woff2, ttf, svg, eot, gz) saat, gün ay ve yıl olarak belleklemeye ayarlanır ve özel olarak yukarıda belirtilen formatlar, içerikler tazelendiğinde otomatik olarak yeniden ön belleklemeye ayarlanır.

Tarayıcı Önbellekleme

Tarayıcı önbellekleme sitenizden yüklenen dosyaları ziyaretçilerin bilgisayarına kaydeder ve her defasında buradan çekerek sunucuyu yormaz.

Ziyaretçiler sitenizde daha hızlı gezinir.

Arama motorları sitenizi üst sıralara taşır.

Aylık transfer kotanızı minimuma indirger.

Görsel Optimizasyon

Bir görsel, en az görüntü kaybıyla ne kadar az yer kaplarsa sayfanızın yüklenmesi de o kadar hızlı olur. Sitenizdeki görseller tek tek optimize edilir.

Gzip Sıkıştırma

GZip, web sitenize giriş yapan ziyaretçilerinize, web sitenizin dosyalarını sıkıştırarak iletmesidir. Mesela internet sitenize giren bir ziyaretçi, normalde indireceği boyut 80KB olmasına karşılık, bunu GZip ile 12-13KB olmasıdır. Bu sayede hem hızlı girişler yapılır, hemde CPU sorunu yaşamanızı engeller.

Javascript Sıkıştırma

Sitenizin işlevsel özelliklerini barındıran javascript dosyaları belli bir kurala göre yazıldığından boyutları bir hayli fazlalaşmaktadır. Javascript sıkıştırmada sitenizin işlevselliği bozulmadan gereksiz alanları temizlenip dosya boyutunda ciddi küçültmeler sağlayarak site hızınız daha da artırılır.

Css/Scss/Less Sıkıştırma

Sitenizin görsel özelliklerini barındıran Css/Scss/Less dosyalarıda aynı şekilde site hızınızı etkilemektedir. Yine bu dosyaların bütününde sitenizin görselliğini bozmadan küçültme yapılır.

Html Küçültme

Html yapısı itibari ile düzenli bir şekilde kodlanır fakat kodlama işi bittikten sonra gereksiz alanlar temizlenip ileri derecede sıkıştırılıp küçültülerek hem daha temiz bir kodlama hem de ciddi derecede hız artırılması yapılır.

Javascript ve Css Erteleme

Sitenizi yavaşlatan en büyük etkenlerden birisi ise site açılırken Javascript ve Css dosyalarınızın içerik ile aynı anda yorumlanmasıdır. Sitenizin hızını ciddi derecede düşüren bu yöntemi düzelterek açılış hızında 3 4 saniyeye kadar hızlanma sağlanır.

WordPress Hızlandırma

Eklenti Analizi

Siteniz de kullandığınız eklentiler detaylı analiz edilir ve buna göre eklenti önerisi yapılır.

Eklenti ile yapılan işlemin eklentisiz yapılması

WordPress siteniz de kullandığınız eklentileri analiz ederek eklenti kullanmaktan kaçınıp isteğinize özel kod yazılır. Bu sayede sitenizin zamanla yavaşlaması engellenmektedir.

Sonuç olarak siteniz hız testlerine göre Yüzde 90 – Yüzde 99 arası hıza ulaşacaktır. Tüm çalışmalarda Yüzde 90 – Yüzde 99 arası hız garantilidir ve kalıcıdır.