Seo Danışmanlığı

//Seo Danışmanlığı

Seo Danışmanlığı

8472.542

Açıklama

Google Seo Danışmanlığı hizmeti websitenizi hedeflediğiniz anahtar kelimelerde Google’da 1. sayfaya taşır. Profesyonel Seo uzmanı desteğiyle websitenize arama motoru optimizasyonu teknikleri ile yeni müşteriler gelir. Satışlar, ciro ve marka bilinirliği artar.

  • Kurumsal Seo Danışmanlık hizmeti İstanbul Şişli ofisimizden sağlanmaktadır.
  • Seo çalışması fiyatları adam/saat hesaplaması ile belirlenir.
  • Aylık Seo çalışması tek seferlik değildir. Kalıcı başarı elde etmek ve Google sıralamasını iyileştirmek için düzenli olarak yapılması gerekir.

Site İçi Hizmetler

Google Analytics Kurulum

Sayfanızın ziyaretçi sayısı, ziyaretçilerin hangi websitelerinden geldikleri, sitede dolaşırken izledikleri yollar gibi istatikleri analiz edilmesi ve buna uygun proje planı oluşturulması amacıyla Google Analytics kodlarının siteye entegre edilmesi.

Google Webmaster Tools Kurulum

Arama sonuçlarında kelime bazında görüntülenme sayıları, tıklanma istatistikleri, tarama hataları, websitesine yönelmiş backlinklerin tespit edilmesi, sitede yer alan kelimelerin yoğunlukları gibi bilgilerin toplandığı Google Webmaster Tools çalışması.

Anahtar Kelimelerin Belirlenmesi

Websitenizin konusu ile ilgili Google’da en çok aranan kelimelerin listesinin hazırlanması, toplantı ile karşılıklı görüş alışverişi sonucunda hedeflenen kelimelerin belirlenmesi.

Website Analizi

Şirketimiz bünyesinde kullandığımız yüksek maliyetli analiz araçları ile sitenin analizinin yapılması. Analiz sonuçları ve anahtar kelimeler doğrultusunda proje planı çıkarılması ve site üzerinde yapılacak değişikliklerin tespit edilmesi.

URL Yapısı

Sitede varolan http://www.a.com/sayfa.aspx?id=12123213 gibi dinamik olarak oluşturulan urllerin http://www.a.com/hedef-kelime.html gibi statik bir yapıya dönüştürülmesi.

Sitemap.xml ve Robots.txt Oluşturma

Arama motorlarının sitedeki tüm sayfaları indeksleyebilmesi amacıyla yapılan bir çalışmadır. Bunun yanısıra websitenizdeki admin paneli gibi gizli kalması gereken istemediğiniz sayfaların da engellenmesi için yapılan çalışmadır.

Kırık Linklerin Kaldırılması

Webmaster tools kurulumu sonrasında ortaya çıkacak olan hataların düzeltilmesi. Varolmayan web sayfalarına giden linklerin kaldırılması, yanlış yazılan urllerin onarılması.

Anahtar Kelime Yoğunluğu

Hedeflenen kelime grubunun sayfadaki dağılım yüzdesinin ideal olan aralık içerisinde kalması amacıyla yazıların düzenlenmesi.

İçerik Girilmesi

Alınacak brief doğrultusunda editör kadrosu tarafından hazırlanan yazıların websitesine girişleri ve düzenlenmeleri. Sitenin sürekli olarak güncel yazılar ile beslenmesi.

İç Bağlantıların Düzenlenmesi

Site içerisindeki linklerin önem derecesi yüksek olan sayfalara daha çok yönlenecek şekilde yeniden düzenlenmesi.

<h1> Bold İtalic Underline Düzenlemesi

Hedef kelime öbeklerinin sayfa başlıklarında , sayfa içerisinde koyulaştırılmış, italic ve altı çizili biçimlerde vurgulandırılması.

Metatag Düzenleme

Title, description, keywords ve benzeri Meta etiketlerinin her sayfaya özel düzenlenmesi. Alt sayfalarda sayfa içeriğinden otomatik olarak meta tag oluşturulmasını sağlayacak kodlama geliştirmelerinin yapılması.

<h2> – <h6> Düzenleme

Varolmayan site alt başlıkları kod tarafında eklenmesi. Varolan alt başlıklarda hedef kelimelerin anlatımı etkilemeyecek şekilde serpiştirilmesi.

Görüntülere Alternatif Metin Ekleme

Sitede varolan görsellerin ALT taglarına resim ile ilgili ve hedef kelimeyi içeren yazıların eklenmesi. Görme engeli olan kullanıcıların da bu sayede sitede dolaşımının sağlanması.

Dosya ve Görsel İsimleri

Klasör sisteminde bulunan pdf, görsel, excel, word vs gibi dosyaların isimlerinin hedef kelimeleri içerecek şekilde yeniden gözden geçirilmesi ve gerekli düzenlenlemelerin gerçekleştirilmesi.

Kodların W3 Standartlarına Uyumlu Hale Getirilmesi

Sitenin kodlama yapısının w3 kod standartlarına uygun hale getirilmesi.Trustrank puanının artmasına ve sayfanın farklı web tarayıcılar ile uyumlu olmasına yönelik kodlama çalışması.

Google Custom Search Engine Kurulum

Google Site içi araması özelliğinin kurulması ve siteye entegrasyonu. Arama sayfasının buna uygun olarak yeniden tasarlanması.

Dış Bağlantıların Düzenlenmesi

Site üzerindeki diğer sitelere giden bağlantıların düzenlenmesi. Pagerank’ın dağılmaması için gerekli kodlama önlemlerinin alınması.

Comment Tag Düzenlemesi

Kodlama içerisinde kullanılan comment Tag yapısı içinde hedeflenen kelimelerin uygun oran içerisinde kalacak şekilde dağıtılması.

PageRank

Google’ın her url için 1 ile 10 arasında puanlama yaptığı Pagerank değerlerinin yükseltilmesi ve site içerisindeki varolan pagerank değerinin hedeflenen sayfalara yönlendirilmesi ile ilgili çalışma.

Sayfa Okunabilirliği

Flesch-Kincaid, LIX, Fernandez-Huerta, Douma ve Kandel & Moles gibi sayfa okunabilirliği standartlarına göre site içerisindeki yazıların düzenlenmesi, dolayısıyla sayfada kalma sürelerinin arttırılması, bounce rate olarak adlandırılan sayfadan çıkma oranının düşürülmesi.

Gramer

Sayfaların, dosya isimlerinin vs. kontrolü ve varolan imla hatalarının giderilmesi.

Duplicate İçeriklerin Kaldırılması

Sayfa bilgilerini otomatik olarak çeken diğer websitelerinin tespit edilmesi, site içerisinde aynı içeriğe sahip olan birden fazla sayfa oluşması halinde canonical url çalışması yapılarak Google tarafındaki problemlerin giderilmesi.

Sayfa Üzerindeki Negatif Faktörlerin Düzenlenmesi

Google’un negatif kelime olarak nitelendirdiği kelimelerin sitede değiştirilmesi. Overuse olarak adlandırılan seo çalışmasındaki aşırılıkların sınırlandırılması için sitenin düzenli kontrolü.

Sayfa Yüklenme Hızı Optimizasyonu

Sayfaların açılma sürelerinin arttılması amacıyla kod optimizasyonu, resimlerin daha küçük boyutlara düşürülmesi, CSS ve javascript kodlarının birleştirilmesi, sunucuya giden isteklerin sürelerin analiz edilmesi ve buna göre hızlandırmaların gerçekleştirilmesi.

Site Dışı Hizmetler

Arama Motorlarına Kayıt

Google , Yahoo, Bing gibi bilinen arama motorlarının yanı sıra sayısı 2000’in üzerinde olan arama motorunlarına kayıt işlemlerinin gerçekleştirilmesi.

Sosyal Medya Yönetimi

Facebook, Twitter gibi sosyal medya sitelerinde kurumsal hesaplarınızın oluşturulması ve hesapların tarafımızdan yönetilmesi.

Dizinlere Kayıt

Benzer sitelerin birlikte bulunduğu dizin olarak adlandırdığımız Dmoz.org ve benzeri web dizinlerine kayıt işlemi. Dizin kayıtları ideal olan biçimde program kullanılmaksızın manual olarak gerçekleştirilmektedir.

Dönüşüm Analizi

Site ziyaretçilerin yönlendirilmesi hedeflenen sitede kalma süresi, daha çok video izleme, iletişim formunun doldurulması, belirli bir sayfaya ulaşma gibi hedeflere yönelik dönüşümlerin arttırılmasına yönelik çalışma.

Medya Satın Alma Yönetimi

Belirlenen bütçenin kararlaştırılan kısmı ile diğer websitelerinden text link, banner ücretli backlinkler satın alınması. Satın alınan bu linklerin geri dönüşlerinin izlenmesi ve iyileştirilmesi.

Blog Oluşturma ve Yönetimi

Kurumsal kimliğinizi yansıtan blog tasarımı yapılması ve blog sayfasına düzenli yazılar eklenmesi. Blog bölümün arama motorlarından indexlenmesi ve hedef kelimelere göre optimizasyonu.

Cross-Link Çalışması

Vehom bünyesinde bulunan websitelerindeki uygun sayfalara linklerinizin eklenmesi. Vehom Blog, facebook, twitter hesaplarında site tanıtımlarının gerçekleştirilmesi.

Alexa Çalışması

Dünyadaki tüm sitelerin birbirleri arasındaki sıralamasını gösteren ve siteyi dışarıdan inceleyen kişilerin site hakkındaki kararlarını etkileyen alexa.com’daki sıralamayı yükseltmeye yönelik çalışma yapılması.

Backlink Çalışması

Websitenizin popülerliğinin ve ziyaretçi sayısının arttırılması maksadıyla eklenebilecek tüm sitelere websitenizin linkinin eklenmesi.

Google Trustrank Çalışması

Sitenin google tarafından güvenirliliğini gösteren Trustrank puanını arttırmaya yönelik SSL sertifikası alınması, güvenilir sitelerden backlinkler, çocukları olumsuz etkileyebilecek negatif faktörlerin ortadan kaldırılması, kullanıcı sözleşmesi, iletişim bilgileri şeffaflaştırılması, iletişim formları vb.

Google Maps (Google Harita) Çalışması

Google haritalarına yönelik ekleme çalışmalarını kapsar. Bu sayede navigasyon araçlarına da eklenme sağlanmaktadır. Yerel arama sonuçlarında hedef kelimelerde haritanız ile birlikte görüntülenme sağlar.

Sosyal İmleme Sitelerine Kayıt

Sosyal imleme sitelerinde sitenin tanıtımının yapılması amacıyla kullanıcılar oluşturulması. Bu kullanıcılar ile bu sitelerdeki popülerliğin arttırılması.

Video Çalışması

Youtube, Vimeo, Dailymotion ve benzeri video izleme sitelerinde kurumsal kullanıcılar oluşturularak varolan videoların paylaşılması, görüntülere ait yazıların eklenmesi, videoların kullanıcılar tarafından paylaşılması ve favorilere eklenmesinin teşviki.

Ofis Dokümanları

Word, excel, pdf, powerpoint vs formatlarında hedef keliemeler ile ilgili dosyalar hazırlanması ve bunların belge paylaşımı yapılan sitelerde yayınlanması.

Rakip Websitelerin Analizi

Aynı konu ile ilgili ve benzer hedef kelimelerde arama sonuçlarında üst sıralarda çıkan websitelerin ayrıntılı incelenmesi ve benchmarking çalışması.

Blog Yorumları

İnternette yer alan blog sayfalarındaki ilgili yorum bölümlerine farklı IP üzerinden farklı
isimler ile hedef kelimeleri için herbiri benzersiz farklı metinler website linkinizin de
bulunduğu yorumlar bırakılması.

Google Adwords Reklam

Google aramalarında sağ tarafta yer alan sponsor bağlantılar bölümüne yönelik varolan Google Adwords hesabının yönetilmesi ve daha düşük reklam maliyeti kalite puanının yükseltilmesine yönelik optimizasyon. Google adwords hesabı yok ise oluşturulması ve optimizasyonu.

Değerlendirme Sitelerinde Notlama

Review siteleri olarak nitelendirilen ve siteler hakkında insanların yorumlar yaptığı yerlerde site hakkında olumlu değerlendirmeler yapılması ve yüksek puanlar almasının sağlanması.

İçerik Girilmesi

Editör kadromuz tarafından hazırlanmış olan içeriklerin konu ile ilgili çeşitli^websitelerinde yayınlanması. Hedef kelimeler ile ilgili yazılar yazılması ve siteye entegrasyonu.

Düzenli Raporlama

Haftalık Google Analytics raporlaması, hedef kelimelerin arama motorlarındaki sıralamalarının değerlendirilmesi meydana gelen farklılıkların uzman ekip tarafından yorumlanması. Düzenli telefon desteği ve toplantılar ile bilgilendirme.

Ek bilgi

Aylık Saat

30 Saat, 60 Saat, 90 Saat