Google Author

//Google Author

Google Author

Google Author? O da nedir dediğinizi duyar gibiyim. Kısaca ne olduğunu açıklayalım ve seo açısından wordpress ile hazırlanmış websitelerine ne gibi yararlar getirebileceğinden bahsedelim.

Bu yazı wordpress altyapısına sahip webmasterlar için yazılmıştır. Temel Php kodlama bilgisi gerektirmektedir.

Google Author nedir ve size seo çalışması sırasında nasıl fayda sağlar?

Google arama sonuçlarını “rish snippet” olarak adlandırdığımız bilgiler ile zenginleştiriyor. Rich Snippets; arama sonuçlarında ilgili siteyle alakalı daha fazla yararlı bilgi göstermeyi sağlayan bir uygulamadır. Bu bilgiler, sayfanın rate oranları, ilgili ürünün satın alınma sayısı, yorum sayısı, ürün fiyatı gibi sayfadan sayfaya değişebilen bilgilerdir.

WordPress sitenizde bir kaç basit ayar yaparak Google arama sonuçlarında yazdığınız yazıların yanında isminizin ve resminizin görünmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için bir blog yazarı olarak Google’a kendimizi beğendirmemiz gerekiyor. Lafı daha fazla uzatmadan hepinizi Google Author yapalım. Başlıyoruz…

  1. Google Plus hesabı açın.
  2. WordPress blog için “Allow REL= and HTML in Author Bios” eklentisini kurun ve etkinleştirin.
  3. WordPress profil sayfaniza gidin. Hakkınızda kısmındaki biyografik bilgi bölümüne Google Profili
    kodunu ekleyin. Kodun içerisinde 110866352732707933727 yazan yeri google plusta açtığınız hesaptaki kendinize özel sayı ile değiştirin.Aksi halde yazılarının yanında benim resmim görülür.
  4. Google plus hesabınızı açın. Hakkında sekmesini tıklayın. Profilini düzenle seçeneği ile sağ tarafta bulunan kolondaki “Katılımda bulunduğu siteler” kısmına blog URL nizi ve anahtar kelimenizi ekleyin.
  5. İşlem tamam şimdi kontrol edelim. Google Yapısal Veri Test Aracı . Buraya kendi websitenizi yazın ve yanında Google Plus kayıtlı resminiz çıkıyorsa ve alt kısımda yeşil renk ile “Verified: Authorship markup is correct for this page” yazıyor ise başardınız demektir. Artık “Google Author”sunuz… Bu ileride seo açısından çok işimize yarayacak.

Google artık gerçek içerik üreticilerini bu ve benzeri yöntemler ile ayırt etme yoluna gidiyor. Biz de Vehom olarak yöntemleri uygulamanız için sizlere yardım ediyoruz. Yazımızı beğendiyseniz ve size fayda sağladıysak hazır Google Plus hesabı açmış iken beni çevrelerinize ekleyebilirsiniz. –> Google Plus

Technorati Token : RJ4PZ6GU3FEN

By |2017-03-02T22:37:14+00:00Ekim 6th, 2011|Categories: Seo|Tags: , , |Google Author için yorumlar kapalı