Google Adwords Dinamik Anahtar Kelime

//Google Adwords Dinamik Anahtar Kelime

Google Adwords Dinamik Anahtar Kelime

Google AdWords ile dönüşüm oranı iyileştirme hakkında bilinmesi gerek bir ipucu ile başlayalım. Google aramalarında gördüğümüz reklamların içerisinde bazı kelimeler koyu renkli görünüyorlar. Peki bu nasıl oluyor? Dinamik anahtar kelimeler ekleyerek siz de reklam metinlerinizde hedef kelimelerinizi kalın olarak daha belirgin gösterebilirsiniz. Reklama anahtar kelimeler yerleştirmek, tıklama oranı (ve dolayısıyla daha düşük tıklama başı maliyet) iyileştirmek için iyi bir yöntemdir.

100 farklı reklam ve 100 farklı reklam grubu oluşturmak için çoğu zaman pratik değildir ve oldukça zahmetlidir. Benzer kelime grupları için aynı yaratıcı reklam metnini yüzlerce adwords reklamında kullanabilirsiniz. Dinamik eşleme ile bu mümkün.

Google AdWords dinamik anahtar kelime eklemek için  {keyword: } yapısını kullanıyoruz.

AdWords reklamı yaratırken ilk satıra {keyword: } yazın ve ardından geri kalanı her zamanki gibi doldurun. Başlık otomatik olarak anahtar kelimeniz ile eşleşecek ve bu da tıklama oranlarını arttıracaktır. Google arama terimlerinde eksik veya yanlış yazılan kelimeler için bu sistemin kullanılmasını kullanım koşulları sayfasında yasaklamıştır bunu da belirtelim.

Kullandığınız {keyword: }’den sonra hedeflediğiniz anahtar kelimeyi yazmalısınız, unutursanız reklamınız çok uzun anahtar kelimeler içerebilir veya onaylanmayarak hiç yayınlanmayabilir. Örnek olarak ayakkabı satışı ile uğraşıyorsanız {keyword: nike spor ayakkabı} gibi bir yapı kullanmak uygun olacaktır.

Bu sistemi binlerce ürün içeren kataloglar için kullanırsanız binlerce dolar kaybetmeye hazır olun. Reklamları tıklayan insanları o ürün ile ilgili bir sayfaya yönlendirmek için URL yapısını da buna göre düzenlemelisiniz.

Bu teknik, küçük niş belirli alanlarda kullanıldığında en karlı performansı gösterir. Google reklamlarını cazip kılan reklamı her yönü ile özelleştirmek ve başından sonuna kadar harcanan her kuruş izleyebilmektir.

Dinamik anahtar kelime ekleme büyük/küçük harf:
{keyword: } –> başlığı küçük harf ile çıkar.

{KeyWord: } –> Google AdWords reklam başlığında bütün kelimelerin ilk harfleri büyük harf yapar.

By |2017-02-05T21:53:01+00:00Eylül 26th, 2011|Categories: Google Reklam|Tags: , , , , , |Google Adwords Dinamik Anahtar Kelime için yorumlar kapalı