Daha az ödeme daha fazla kazanç

Daha düşük bir maliyetle daha fazla dönüşüm elde etmek için yapılan bir süreçtir. Conversion Rate (dönüşüm oranı) web sayfasına ulaşan ve siteyi terk etmek yerine kalıp yapmasını istediğiniz eylemleri (ürün satışı, uygulama indirme, iletişim formu doldurulması, siteye kayıt) gerçekleştiren kullanıcıların yüzdesidir.

Pahalı TBM kampanyaları ile başa çıkamazsınız

2021 yılına geldiğimizde Tıklama Başı Maliyet (TBM) kampanyaları her geçen gün daha da rekabetçi oluyor ve reklamları her zaman göstermek için anahtar kelime tekliflerini arttırmak artık uygun bir çözüm yolu olmuyor. Bu yüzden web sitesi daha ikna edici ve kullanışlı olmalı. Böylelikle Tıklama Başı Maliyet kampanyalarından daha fazla ziyaretçiyi müşteriye çevirebilir ve Yatırım Getirisinde (ROI) olumlu bir iyileşme sağlayabilirsiniz.

Daha Mutlu Müşteriler

Dönüşüm oranı optimizasyonu yaparak web sitenizin kullanıcı dostu olmasını sağlarsınız. Böylelikle, ziyaretçilerin rakiplerinizi değil de sizi tercih etmesini sağlayabilirsiniz. Daha sonra da müşterinizi, sadık bir müşteriye çevirmek için uzun bir dönemde birçok fırsat bulma imkanı yakalayabilirsiniz.

Düşük Müşteri Edinme Maliyeti

Yüksek dönüşüm oranı genel müşteri edinme maliyetini düşürecektir. Her bir müşteriyi düşük maliyete devam ettiğiniz sürece reklam bütçenizi yükselterek aynı maliyete daha fazla müşteri sahibi olabilirsiniz.

Daha Az Ödeyerek Daha Fazla Alın

Artık herkesin bildiği gibi Google Ads minimum anahtar kelime teklif tutarını belirlerken kalite puanını dikkate almakta. Kalite puanını belirlerken iniş sayfasının kalitesine çok fazla önem vermekte. Eğer hesabınız yüksek kaliteli puanlı anahtar kelimeler içeriyorsa daha düşük tıklama başı maliyetle ziyaretçi alabileceğiniz anlamına gelmektedir. Böylelikle daha önce almış olduğunuz aynı trafik için daha az ödeyeceksiniz ya da başka bir deyişle aynı bütçe ile daha fazla ziyaretçi alabileceksiniz.