Şirketiniz Android uygulamaları ile mobil dünyada

Dev makinaların yerini PC’ler aldı. PC’lerin yerini laptoplar aldı. Laptopların yerini tablet ve akıllı telefonlar alıyor. Bu son aşamaya “özgür ve açık” doğasıyla Android işletim sistemi liderlik edecektir.

Android Uygulama Alanları

  • İletişim uygulamaları
  • Ofis / İş uygulamaları
  • Multimedya Uygulamaları
  • Seyahat Uygulamaları
  • İnternet Uygulamaları
  • Eğlence Uygulamaları
  • Yararlı/Yardımcı uygulama
  • Güvenlik uygulamaları

Uzman Ekip

Vehom Android uygulama geliştiricileri, mobil uygulamalar ve android platformu konusunda uzmanlaşmıştırlar. Android uygulamaları geliştirme, simulatorde testlerinin yapılması ve uygulamanın android işletim sistemi bulunan cep telefonlarına yüklenmesi konusunda yeterli uzmanlığa sahiptir.

Teknik Altyapı

Android yazılımı Google ve Open Handset Alliance tarafından geliştirilmiştir. Android platformu aslında bir işletim sistemidir. Linux çekirdeği geliştirilerek tasarlanmıştır.

Ayrıca Android platformu WiFi ve 4,5G bağımlı uygulamalar için destek sağlar. Platform hemen hemen tüm ses, grafik ve medya türlerine destek vermektedir. Geliştiriciler için zengin bir çekirdek kütüphanesi sunmaktadır. Uygulama farklılıkları ve telefon faklılıkları Android platformu için farklılık yaratmaz, bu yüzden uygulama alanları çok geniştir.

Android Market (Google Play)

Android Market “Google Play”, android platformu için yayıncılara uygulamaları direkt olarak kullanıcıların ellerine ulaştırabilme imkanını sağlayan bir Açık Uygulama Dağıtım Sistemi’dir. Reklamcılara ve satıcılara ürünlerini ve hizmetlerini tanıtmak hatta satmak için büyük imkanlar sağlar.

Android Market’le kullanıcılar, Android destekli telefonlara uygulamaları kolaylıkla indirebilirler. Kullanıcılar aynı zamanda indirdikleri uygulamaları oylayabilir ve yorum yazabilirler. Bu kullanıcı oylamaları, isimsiz kullanıcı istatistikleriyle birlikte uygulamaların nasıl karşılandığı ve Android Market içinde sunulduğunun belirlenmesine yardımcı olur.