Alexa 101

//Alexa 101

Alexa 101

Bu yazıda seo çalışmaları sırasında Alexa.com’da websitenizi nasıl yükseltebileceğiniz üzerinde duracağız. Yeni fikirler ve yeni ipuçları oldukça bu sayfadan altalta eklemeye devam edeceğiz bu yüzden alexa arama motorunda rakiplerinizi geride bırakmak istiyorsanız mutlaka sayfayı CTRL + D ile kaydedin ve arasıra gelişmeleri görmek için uğrayın.

 1. Alexa eklentisini indirin ve websitenize her gün en az 1 kere giriş yapın ve içeride zaman geçirin.
 2. Arkadaşlarınızın bilgisayarlarına Alexa Extension indirin ve ara sıra o bilgisayarlardan giriş yapılmasını sağlayın. Eğer bir şirket çalışanı iseniz bu daha kolay. Şirketinizdeki bilgisayarlara alexa eklentisi kurun.
 3. Alexa profilinize değerlendirme yapmaları için, Alexa’da hesabı bulunan arkadaşlarınıza haber verin.
 4. Sitenize webmaster ile ilgili bir bölüm ekleyin çünkü alexayı yoğun olarak webmasterlar yani site sahipleri kullanırlar.
 5. Webmaster forumlarına kayıt olun ve imzanızı düzenleyin, websitenize ve alexa sayfasına giden link ekleyin.
 6. Webmaster konuları  ile ilgili makaleler yazın ve internette bu yazıları dağıtın. Alexa hakkında bilgi içeren metinler yazın. Kişisel blog sitelerinizde bu tür yazılara yer verirseniz, Alexa’da nasıl yükselebileceklerini araştıran ve muhtemelen Alexa Toolbar kurulu olan webmasterları sitenize çekebilirsiniz. Böylelikle bu işlem sonucu organik Alexa hiti çekerek sıralamada yükselebilirsiniz.
 7. Alexa ve ilgili deyimler için sayfalarınızı optimize edin, bu kelimelerin sitenizde birçok kez yer almasını sağlayın.
 8. Ziyaretçi sayısı ne kadar çok olursa alexa sıralaması o kadar yüksek olur bunun için websitesi trafiği arttırıcı önlemler alın.
 9. Alexa sıralaması nasıl artar? konulu buna benzer bir makale yazın.
 10. Alexa sayfası linkini internette bir çok yerde dağıtın.
 11. Bir şirket veya firmada çalışıyorsanız, mevcut ağ bağlantısındaki bilgisayarlara Alexa Toolbar yazılımını kurup ana sayfalarını sitenizi ayarlayın. Bu işlem statik ve dinamik ip adresleri ile kullanışlı olabilir.
 12. Alexa sıralama yükseltme için kurulmuş olan bir çok websitesi mevcuttur. Bu sitelere üye olun ve alexa gruplarına katılın. Bu siteler şu şekilde çalışır, siz diğer websitelerinde dolaşıp puan kazanırsınız ve bu puanlar sayesinde ne kadar çok site dolaşırsanız sizin siteniz de o kadar çok alexa kullanan ziyaretçiler tarafından ziyaret edilir. Bu nokta parası olan düdüğü çalar ve bu sitelerden ücretli olarak alexa kredisi de satın alabilirsiniz.

Vehom Alexa Sayfası : http://www.alexa.com/siteinfo/vehom.com

Alexa arama motoru sıralaması son derece yanlış ve manupile edilmesi kolay bir sıralamadır. Bunu websitesinin seo başarı kriterleri açısından baz almamalısınız ancak gözardı da edilmemesi gerekir.

Sıralama yükseltme ile ilgili farklı bilgi veya ipuçları biliyorsanız sayfaya yaptığınız yorumların içerisinden alınıp listeye eklenecektir.

By |2017-02-05T21:58:34+00:00Eylül 29th, 2011|Categories: Seo|Tags: , |Alexa 101 için yorumlar kapalı